Plugins - Insert Headers and Footers - Stable (latest release) - en to vi_VN translation catalogue (27 entries)

note: Description of the plugin
en: Allows you to insert code or text in the header or footer of your WordPress blog
vi_VN: Cho phép bạn chèn code hoặc văn bản vào header hoặc footer của blog WordPress của bạn

en: Save
vi_VN: Lưu

en: These scripts will be printed above the <code>&lt;/body&gt;</code> tag.
vi_VN: Những script này sẽ được chèn phía trên thẻ <code>&lt;/body&gt;</code>.

en: Scripts in Footer
vi_VN: Script ở Footer

en: These scripts will be printed in the <code>&lt;head&gt;</code> section.
vi_VN: Những script này sẽ được chèn ở <code>&lt;head&gt;</code>.

en: Scripts in Header
vi_VN: Script ở Header

en: Settings
vi_VN: Thiết lập

en: Settings Saved.
vi_VN: Đã lưu thiết lập

en: Invalid nonce specified. Settings NOT saved.
vi_VN: Chỉ định nonce không hợp lệ. Không thể lưu thiết lập.

en: nonce field is missing. Settings NOT saved.
vi_VN: Field nonce bị lỗi. Không thể lưu thiết lập.

en: Improve Your Site
vi_VN: Cải tiến trang web của bạn

en:  - Google Analytics Made Easy for WordPress
vi_VN: - Google Analytics cho WordPress

en:  - Drag & Drop WordPress Form Builder
vi_VN: - Tạo Form bằng cách Kéo & Thả

en: Like this plugin? Check out our other WordPress plugins:
vi_VN: Thích plugin? Hãy kiểm tra các plugin WordPress khác của chúng tôi:

en: Our WordPress Plugins
vi_VN: Plugin WordPress của chúng tôi

en: Boost Your WordPress SEO
vi_VN: Cải thiện SEO WordPress

en: Improve WordPress Security
vi_VN: Cải thiện bảo mật WordPress

en: Speed Up WordPress
vi_VN: Tăng tốc WordPress

en: Some of our popular guides:
vi_VN: Một số hướng dẫn phổ biến của chúng tôi:

en: WPBeginner blog
vi_VN: Blog WPBeginner

en: Click here
vi_VN: Bấm vào đây

note: translators: %s: Name of this plugin
en: Thank you for installing %1$s!
vi_VN: Cảm ơn đã cài đặt %1$s!

en: to configure the plugin.
vi_VN: để cấu hình plugin.

en: Want to take your site to the next level? Check out our daily free WordPress tutorials on
vi_VN: Muốn đưa trang web lên đẳng cấp cao hơn? Hãy kiểm tra các hướng dẫn WordPress hàng ngày của chúng tôi tại

en:  - Get the best WordPress Coming Soon Page plugin
vi_VN: - Tải plugin tạo Coming Soon cho WordPress

en:  - Best WordPress Lead Generation Plugin
vi_VN: - Plugin tạo lead tốt nhất cho WordPress

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
vi_VN: Rất tiếc, bạn không được phép truy cập trang này.
